Pasowanie na Przedszkolaka w grupie Chmurek-2023

Dzień 14 listopada pozostanie na długo w pamięci dzieci 3 i 4- letnich. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka. W części artystycznej przedstawienia maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyki, zabawy ruchowe i taniec. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pań i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka poprzez symboliczne położenie ołówka na ramieniu każdego dziecka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom oraz upominek . Na zakończenie uroczystości dzieci miały słodki poczęstunek. Teraz dzieci z dumą mogą powiedzieć – Mamo, tato – jestem przedszkolakiem!