Aktualności

Gminny Konkurs Taneczny-,,Folklor zawitał do każdego przedszkola, bo ludowe korzenie powinien znać każdy Polak”.

25 kwietnia w naszym przedszkolu odbył się Gminny Konkurs Taneczny z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca pt. ,,Folklor zawitał do każdego przedszkola, bo ludowe korzenie powinien znać każdy Polak”. Konkurs, dotyczył tańców o charakterze ludowym ze względu na tematykę planu rocznego przedszkola. Wzięły w nim udział dzieci z placówek oświatowych z przedszkoli: ,,Humpty Dumpty” z Żołędowa, oddziału przedszkolnego z Niemcza przy szkole im. A. Mróz, Przedszkola Niepublicznego ,,Zameczek II” z Osielska, Przedszkola Niepublicznego ,,Chatka Puchatka” oraz z grupy: ,,Baloniki” i ,,Słoneczka” z Publicznego Przedszkola nr 1 z Osielska. W komisji jury zasiedli: pani Izabela Grochowska – instruktor tańca ludowego oraz prowadząca Zespół Pieśni i Tańca ,,Płomienie”, pani Krystyna Lachowska z Klubu Seniora z Niemcza oraz pani Iwona Kujawa – nauczyciel Publicznego Przedszkola nr 1 z Osielska i była tancerka Zespołu Pieśni i Tańca ,,Płomienie”. Dzieci zaprezentowały kilka rodzajów tańców ludowych, w tym kujawiaka, krakowiaka, trojaka czy polkę. Pięknie prezentowały się także stroje ludowe odpowiednio dopasowane do konkretnych tańców. Najważniejsze w tym konkursie było to, że dzieci z pasją i zaangażowaniem pokazywały swoje umiejętności taneczne. Widać było ich entuzjazm i przyjemność tańczenia. I miejsce zajęła grupa ,,Słoneczka” z Publicznego Przedszkola nr 1 z Osielsku z tańcem ,,Trojak”, II miejsce – Przedszkole Niepubliczne ,,Zameczek II” z Osielska a III miejsce - grupa ,,Baloniki” z Publicznego Przedszkola nr 1 w Osielsku.

Logowanie

Zaloguj się, aby zobaczyć galerię.

Zapewniamy

wszystkim dzieciom wszechstronny rozwój talentów oraz zdolności poprzez doświadczenia oraz poznawanie świata i rozbudzanie pasji

Oferujemy

bogatą paletę dobrej zabawy i nauki, pogodny, pełen pasji zespół nauczycielski oraz harmonijną współpracę z rodzicami

Przyjmujemy

dzieci powyżej 3 roku życia . Grupy liczą do 25 osób

Przedszkole

- zarówno budynek jak i plac zabaw spełniają wszelkie standardy bezpie- czeństwa oraz wyróżniają się estetyką

86-031 Osielsko, ul. Bałtycka 21 - tutaj jesteśmy, zapraszamy do kontaktu :)  
 sekretariat @ przedszkole1osielsko.pl