"Dzień Kredki" w Serduszkach

„Kolorowe kredki w pudełeczku noszę,
Kolorowe kredki bardzo lubią mnie,
Kolorowe kredki, kiedy je poproszę,
Namalują wszystko to, co chcę!”

15 listopada obchodziliśmy „Dzień Kredki”. Rysowanie to wielka frajda i ważny trening dla małego dziecka. Do tego uczy twórczego myślenia. Za pomocą kredki najmłodsi mogą wyrazić to, co myślą, czują i o czym marzą.

W środę 15 listopada przedszkolaki wspólnie świętowały „Dzień Kredki”. Celem zabawy było zapoznanie i utrwalenie kolorów, integracja grup, kształcenie sprawności manualnych, doskonalenie umiejętności liczenia oraz reakcji na sygnał dźwiękowy. Dzieci  określały kolory, przeliczały kredki, układały według wzoru a na koniec pokolorowały ludowe kolorowanki.  Był to bardzo wesoły i kolorowy dzień!