Dzień Dinozaura w grupie Baloniki

Który dinozaur miał najdłuższą szyję? Który był największym drapieżcą? Który dinozaur był najwyższy? Skąd wiemy, że dinozaury niegdyś zamieszkiwały naszą planetę i dlaczego wyginęły? Na te i inne pytania próbowały odpowiedzieć dzieci z grupy Baloniki podczas Dnia Dinozaura, który odbył się w naszym przedszkolu 26 lutego. Dzieci dowiedziały się gdzie i kiedy żyły, jak wyglądały, czym się żywiły oraz dlaczego wyginęły te znane prehistoryczne zwierzęta. Poznały nazwy tych stworzeń i próbowały je powtórzyć – co wcale nie było prosteW sali zorganizowaliśmy kącik „Dinozaury”, który sprawił wiele radości dzieciom.  Na zajęciach dydaktycznych towarzyszył dzieciom robocik GENIBOT który po odowiednim zaprogramowaniu pomógł trafić do celu. Przedszkolaki na koniec dnia pełnego wrażeń mogły szaleć niczym zwinne dinozaury w naszej pięknej sali gimnastycznej.