Książka kucharska prosto z natury.

Książka kucharska prosto z natury – czyli owocowo – warzywny tydzień w grupie „Słoneczek”.
W minionym tygodniu w grupie SŁONECZEK „królowały” owoce i warzywa.
Naszą owocowo – warzywną przygodę rozpoczęliśmy od przygotowania pysznego soku z pomarańczy oraz marchewki. Przedszkolaki smakując sok zrobiony z pomocą pań opisywały jego cechy : gęsty , zdrowy , słodki , smaczny, pachnący itp. Następnie udaliśmy się do sali by przygotować przepis na sok i móc umieścić go w naszej książce kucharskiej. Kolejnym przepisem jaki został umieszczony w książce kucharskiej była zdrowa surówka z marchewki i jabłuszka. Dzieci bardzo chętnie same nakładały sobie przygotowaną ,,bombę witaminową”.
W czwartek za nim udaliśmy się na stołówkę by przygotować szaszłyki owocowo- warzywne poznaliśmy walory odżywcze przyniesionych przez dzieci warzyw i owoców oraz dzieliliśmy się uwagami i spostrzeżeniami płynącymi ze zdrowego odżywiania. Następnie dzieci same komponowały swoje szaszłyki.